Hledat
Nejnovější komentáře
Re: PUSSY RIOT
"Vím však, že Ty jsi tohle uváděl spíše ve smyslu, že "všude existují nějaká pravidla, která se na ostatních vynucují", s čímž souhlasím."
Ano, přesně takhle to bylo myšleno a jsem rád, žes to pochopil správně, tedy bez jakýchkoliv mých morálních postojů, hodnocení, přiklánění se na tu nebo na druhou stranu. Takhle bysme mohli samozřejmě ještě diskutovat dalších sto let, tak snad jenom dvě klíčová slova, která se tady použila a to PRAVIDLA a SOUDY (soudci).

a/ PRAVIDLA - ne vždy jsou jenom pro ostatní "vynucená", nýbrž můžou být taky ostatními DOBROVOLNĚ přijata a právě jenom díky jim ta dotyčná komunita (spolek, sdružení atd.) přežívá, tedy jakási "totalita" oproti "demokracii", která se hroutí jedna za druhou. Nemám na mysli STÁTY jako takové, ale spíše společenství v menším měřítku. Jako př. ty, které stojí jaksi mimo "oficiální" spol. dění a to od náboženských komunit, gangů, Hells Angels až po KSČM. Všude vládnou tvrdá pravidla, hierarchie apod. a všechno to přesto dokonale funguje, nezmizelo to ze scény....(opět nehodnotím, nepřikláním se k ničemu, jenom konstatuji).
Př. gangy - MARA SALVATRUCHA (nedávno viděný film - Sin Nombre)...nejagresivnější gang na světě, nějakých 100 000 "latinos" od Hondurasu až po L.A. - zkratka MS 13 a to podle "přijímaček", kde po dobu 13 vteřin do něj ostatní mlátí a kopou, až je v bezvědomí a přitom se nesmí ani trochu bránit. A přesto....naprosto tvrdá a DOBROVOLNĚ přijatá PRAVIDLA (ne "nepsaná"), naprosto tvrdá hierarchie (ne "přirozená").
www.google.de/search?q=mara+salvatrucha&hl=de&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=gL4SUOquJsrTsgbm24CYBg&ved=0CF4QsAQ&biw=1536&bih=767

b/ SOUDY (soudci - "čistá hlava", procesy atd.). Existují zákony, doplňky k zákonům, paragrafy, odstavce atd. Ani u jednoho z toho ale neexistuje jedna, jediná možná interpretace dotyčného "nařízení", protože kdyby tomu tak bylo, tak v tom případě by na všechno stačili jenom státní návladní - žalobci a soudci, kteří by - s konečnou platností - rozhodovali o tom, nakolik byl dotyčný zákon porušen a tudíž by nebylo potřeba žádných OBHÁJCŮ.
Člověk je sice souzen za to, co udělal, ale jak z toho vyvázne záleží pouze a jenom na tom, jak má schopného obhájce (popř. víc obhájců). Jestli na lavici bude sedět malý kriminálník za krádeže aut a jeho obhájce bude ex offo, popř. někdo s diplomem z Plzeňské "univerzity", tak mu vůbec nezávidím oproti tomu, co tam bude sedět s mnohem vážnějšími kriminálními delikty, ale bude mít obhájce za 800€ na hodinu nebo - jako v USA - tři absolventy Harvardu s honorářem 3000$ - 5000$ na hodinu.
A Klára Slámová je drahá, ale většinu toho vyhrává....a mimochodem, taky muzikant/ ka....absolventka Pražské konzervatoře, obor housle (ještě před Právnickou fakultou).

Vietnamka (její obhájce) si moc dobře ještě rozmyslí, jestli je výhodnější Janoušek v base nebo Janoušek na svobodě a ona těžší o 10 miliónů.....).
Re: PUSSY RIOT
Bobe, díky za názor. S některými věcmi se vnitřně neztotožním i kdybych měl být s tímto názorem posledním ve Vesmíru. Nelze srovnávat situaci, kdy někdo za své "blbé kecy" dostane v hospodě přes hubu (s tím nemám problém, tříbí se tím diskuze) anebo že se mi nelíbí Vaňkovo sprosté napadání kohokoli (tohle není ani zdaleka první server, odkud byl vyhozen). On nás cíleně napadal, proto byl vyhozen. Může se ale dál realizovat a pomlouvat jinde, nikdo ho za to nezavře. Vím však, že Ty jsi tohle uváděl spíše ve smyslu, že "všude existují nějaká pravidla, která se na ostatních vynucují", s čímž souhlasím.
Tento Systém však své lidi aktivně, cíleně fízluje, aby mohl na postrašení ostatních vždy vytáhnout nějaký ten případ, proto jsme svědky různých zásahů na "soukromých oslavách narozenin", Pussy Riot, atd. atd. Někteří soudci si ještě zachovávají čistou hlavu: v dalším procesu, který se odehrál loni v listopadu osvobodil tři rapery, kteří taktéž zlobili "nevhodnou tvorbou", ti měli tedy prozatím štěstí.
Další celkem známá kauza je s vydavatelem serveru Zvědavec, který byl nakonec odsouzen (po dvou osvobozujících rozsudcích!) za zveřejnění překladu článku, který polemizoval s jistými zákonem danými čísly. Čili i pochybovati se u nás zapovídá. Je to salámová metoda, kdy se postupně stávají normou ještě před nedávnem těžko představitelné situace. Tohle jsou ty "drobnosti", se kterými nesouhlasím.
Je to pro mě osobně široké téma, proto záměrně reaguji jen na některé části, vím, že některé věci popisuji jen zkratkovitě a stručně, ale nebráním se další diskuzi.
Re: PUSSY RIOT
Určitě sis prohlídnul ty fotky...připadá mi to, jako kdyby soudili nějaké drogové barony z Kolumbie nebo teroristy (klec, mříže, pouta...).A proč to tak je? Bývalí soudruzi z NKVD, KGB a jak se to všechno jmenuje zřejmě vědí, proč to tak dělají a co by je mohlo popř. i potkat - kdyby se to nedej bože i nějak rozšířilo (zkušeností mají dost) - i když se tomu dnes říká jenom NEPŘÍJEMNOSTI...a mají na to všechno zřejmě poněkud odlišný názor než ty (písňové texty), tedy v žádném případě NEPODCEŇUJÍ...

Tome,
přesvědčený být můžeš, ale to je tak všechno co ti zbývá, protože v každé DEMOKRATICKÉ společnosti to funguje jenom odsuď až podsuď. Když budeš řečnit, prohlašovat, zpívat atd. např. o popírání holokaustu nebo o tom, že ti a nebo ti mají jít do plynu, tak tě zavřou všude na světě (přinejmenším v Evropě) a naopak v totalitních spol. mimo Evropu jim to bude šuma fuk. Stačí zpívat o tom, že pankáči jsou odpad nebo o rozdílné barvě pleti a vždycky se najde pár s železnýma tyčema, pár co házejí zápalné lahve do bytů, pár co hajluje a na potkání tluče všechny jiné než "bílou rasu". Každá - společností (zřízením) počínaje přes různé komunity, spolky až po rodinu atd. - má nastolena svá pravidla, svá měřítka hodnot, kterými si "chrání" svoji existenci, působení, životaschopnost, svoji identitu. A právě proto, že si je může sama - dobrovolně určit - dá se mluvit o svobodě, alespoň v tom smyslu, jak to běžně konvenčně chápeme, protože už to slovo samo o sobě (myšleno svojí podstatou) je totální nesmysl.
"Česko nezůstává pozadu"
Jak to? Je snad Česko totalitní stát? Máš tady SVÉ zastupitele, které si národ SÁM zvolil (většina národa), aby rozhodovali za něj, tedy jim dal svoji DŮVĚRU....tak co? Je to demokracie nebo totalita nebo jenom to, že to neběží zrovna tak, jak bych si to přál já?

" Jsem přesvědčen, že jak obsah, tak forma, resp. ani její kvalita by neměly být důvodem k tomu, aby byl umělec (a kdokoli jiný) za svůj projev kriminalizován."
Stačí jenom zajít trochu do nedávné minulosti....Jirka Vaněk. Tady - aniž bych to teď nějak hodnotil....proč se mu tedy upíralo právo na jeho SVOBODNÝ názor, ať už byl JAKÝKOLIV a interpretován JAKOUKOLIV formou? Proč ho šveska upozorňuje na "kodex blogera", tedy na jakási PRAVIDLA, která by se měla dodržovat, aby to fungovalo alespoň trochu v pohodě a to prosím - tady v tom případě - šlo (jde) jenom o nějaké lokální plkání. Jak se to všechno slučuje s tvojí (citovanou) větou a s tím, že tady ta pravidla si nastavil, určil ty sám (kontrola komentářů)? Neber to jako výčitky, to není nic proti ničemu a nikomu, jde jenom o teoretickou debatu a takovou malou analýzu tvého textu.

Na pád spol. systému v ČSSR stačilo pár intelektuálů a na New York 11. září jedna jediná IDEA jako původní obsah, tedy na začátku je vždy jenom jakási IDEA a je naprosto jedno jakou formou je potom "veřejně" prezentována (knižní texty nebo písňové texty...vygůgluj Victor Jara v Chile...tady v tom smyslu "síla písňových textů"...jak to potom dopadlo nebo na které straně kdo stál je jiná věc) a i když to CELKOVÉ pády režimů opravdu asi nezpůsobí, úplně stačí jenom ty "škody" - a taky strach, obavy -, které to se svými příznivci a stoupenci atd. způsobí. A můžeš to vzít od husictví, přes fašismus, RFA....až po New York a současný svět. Všechno to začalo myšlenkou, knihou nebo jenom taky "Kdož sú boží bojovníci...".

A Česko bych neviděl až zase tak černě, ještě pořád se nezavírá za "protestsongy" typu...ten chlapec jenom konstatuje a hlavně vidí věci tak jak jsou a ne takové, jaké by měly být, protože už to opravdu jiné nebude....a na to mu prakticky stačí jenom refrén...Píseň "Panubohudooken".
bandzone.cz/tomasklus
Re: PUSSY RIOT
Jsem přesvědčen, že jak obsah, tak forma, resp. ani její kvalita by neměly být důvodem k tomu, aby byl umělec (a kdokoli jiný) za svůj projev kriminalizován. Nesvoboda slova je jeden z hlavních atributů totalitní společnosti. Připusťme si, že současná Česká republika za Ruskem v tomto ohledu příliš nezaostává.
Pády společenských systémů, teroristické akce ani války nikdy v dějinách nezpůsobil kluk nebo holka s kytarou. Zpívá-li někdo "nevhodné" písničky a je zároveň vrahem, neznamená to, že všichni, kteří takové písničky zpívají jsou vrahy.
Re: PUSSY RIOT
cit:
"Trojice členek punkové skupiny Pussy Riot, která zpívala v hlavním pravoslavném chrámu země proti prezidentu Vladimiru Putinovi, zůstane ve vazbě dalších šest měsíců. Rozhodla o tom soudkyně moskevského obvodního soudu na úvod ostře sledovaného procesu, který bude pokračovat v pondělí 23. července. Za výtržnictví hrozí mladým ženám až sedm let vězení."
www.lidovky.cz/pussy-riot-zustanou-ve-vazbe-dalsich-sest-mesicu-f7i-/ln_zahranici.asp?c=A120720_145655_ln_zahranici_sk
Re: PUSSY RIOT
To se ale přece nedá vůbec srovnávat, jestli někdo protestuje proti oficiálnímu vládnímu systému, který ho nutí "rýt držkou v zemi" (Pussy Riot) nebo jestli je někdo jenom obyčejný fašoun a nelíbí se mu kdokoliv, kdo má jenom jinou barvu kůže nebo je jiného smyšlení, má rozdílné názory apod. A navíc je to jenom jakýsi blb, protože když čtu....
cit:
"Devětadvacetiletý muž nestál před soudem poprvé. Už na podzim roku 2004 se s dalšími obviněnými zodpovídal z trestného činu napadení. V únoru o rok dříve totiž s tyčemi a baseballovými pálkami zaútočili na hosty koncertu punkových skupin před budějovickou restaurací Kuba"
....tak co s ním? A jenom proto, že někde drnká na kytáru - aby potom vzal šutrem po hlavě prvního pankáče, kterého potká - bych ho vůbec neřadil do té velké rodiny MUZIKANTŮ....a navíc s ním měl ještě nějaký soucit.
Mark Chapman (vrah Lennona) taky hrál na kytaru, zrovna tak jako Charles Manson.

A Klára Slámová si staví svou karieru pouze na takových, podobných...skinhedi, fašouni atd....i když pěkně začala už tehdy s Kájínkem.

Re: KARLOVY VARY A PUSSY RIOT
Ajajaj - skvělý nápad....nicméně v souboji s totalitní rusáckou mocí zcela neúčinný.
Re: PUSSY RIOT
Re: IAN ANDERSSON
DÁME HO
► 7:38► 7:38

www.youtube.com/embed/QqZmtq5LhFo
Re: IAN ANDERSSON
Re: POZVÁNKA
Navzdory Standou vyzdvihované NEzaslepenosti, objektivitě a NEvyzdvihování hnusáků, jsem zjistil, že dlouhodobě inklinuji spíše ke sprostotě made by Kozelka. Ačkoli se tento k několikráte recyklovaným informacím nechce vyjádřit, přesto má pocit, že jde o podvrh a útok na jeho tvorbu. Nově jsem se dozvěděl, že Kozelka je i vášnivým motoristou. Inu, někdo má rád kozy, jiný se zase oblažuje automobily.
Zakončil bych parafrází na legendární repliku majora Halušky ze Švandrlíkovo Černých baronů: A čo je to taká "sebereflexe"?
Re: KARLOVY VARY A PUSSY RIOT
Kdyby se kolem poflakovala koza, tipoval bych Standu Pence...
Re: KARLOVY VARY A PUSSY RIOT
Tleskám....(kdo to asi byl....? :)
zdroj: (MF) Dnes